Seminarium Kumite - Wałcz 2011
28 LUTEGO 2011
W dniach 24-27 luty w OPO Wałcz odbyło się jubileuszowe X Seminarium Kumite w którym wzięło udział prawie 130 uczestników. Specjalnymi gośćmi tegorocznego seminarium byli mistrzowie świata i europy karate kyokushin: Magomed Mitsaev i Shamsudin Abdurashidov z Rosyjskiej Federacji Kyokushin-kan. Specjalne treningi realnej walki i K-1 poprowadził trener Jarosław Rogala.

Nasi goście pokazali doskonałe przygotowanie techniczne i taktyczne. Poprowadzone przez nich treningi długo będą motywować uczestników seminarium do treningu. Jarosław Rogala tym razem poprowadził zajęcia K-1 w półdystansie. Powiązani pasami ćwiczący mieli okazję przekonać się, że w walce w półdystansie trzeba wznieść się na wyżyny umiejętności.

Tradycyjnie trening w sobotni wieczór to kumite. Tym razem stoczono 30 walk, a wielu uczestników miało okazję zmierzyć się z mistrzami świata i europy. Niezapomniane pozostaną również poranne rozruchy w tem. około -20 stopni. Wieczorami można było zrelaksować się na basenie lub w saunie.

Seminarium przygotował i prowadził również zajęcia shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.

Szczególne podziękowania dla Jarosława Pszczołowskiego, który doskonale pełnił rolę tłumacza.

Osu !!!
Relacja z seminarium na stronie Rosyjskiej Federacji Kyokushin-kan
tekst i zdjęcia Tatiana Gvozdeckaya

artykuł:
http://kyokushinkan.ru/news/article.wbp?articleid=71aa1af7-db64-44cf-b1cf-62d5005b7120
fotki:
http://kyokushinkan.ru/photo_archive/photos.wbp?gallery-id=5B0B7096-74E2-44DF-B1EF-AA9FF35E1A26